ENGLISH TÜRKÇE 05447780778

Adana İlinde 20 kişilik Tren Makinistliği mesleğinde kurs düzenlenecektir.

Paylaş :
Kurs No: 602005

İl / İlçe: ADANA / SEYHAN

Meslek: Makinist-Tren
 
Eğitim Bilgileri
 
Başlangıç Tarihi: 18.12.2017

Bitiş Tarihi: 12.06.2018

Son Başvuru Tarihi: 08.11.2017

Toplam Gün: 120

Toplam Saat: 960

Eğitim Günleri: PAZARTESI-SALI-CARSAMBA-PERSEMBE-CUMA
 
 
Amaç
 
Elektrik,Elektronik,Elektrik-Elektronik,Endüstriyel Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik(U Eğitim), ElektronikYüksek Teknisyenliği, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi,Makine, İş Makineleri,BilgisayarDest. Makine,Termik Santral Makine,Oto Elektrik-Elektronik,Oto Motor Teknolojileri,Motor, Mekatronik, Mekatronik(U Eğitim),Raylı Sistemler Makine Tekno.,Raylı sistemler Elektronik-Elektronik Teknolo.,Raylı Sist. makinistlik BAŞVURU YAPABİLİR
 
Yüklenici Bilgileri
 
 
 
Mülakat Bilgileri
 
Başvurunuzu tamamlandıktan sonra mülakat tarihi-saati-adresi konularında sms ve/veya e-posta ile bilgilendirileceksiniz.
 
Yaş Sınırları- Cinsiyet
 

Alt Yaş Sınırı : 18

Üst Yaş Sınırı : 35

Cinsiyet : Erkek

Öğrenim Durumu: Önlisans - Önlisans

Adana İli için makinist Kursuna Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız.

 

 
Aktif İşgücü Programları
 
Aktif İşgücü Programları

İŞKUR’un düzenlediği “Aktif İşgücü Programları”; Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Girişimcilik Eğitim Programları, Toplum Yararına Programlar(TYP) ve Çalışanların Mesleki Eğitimi olarak farklı başlıklar altında yürütülmektedir.
Detaylı bilgi için; http://www.iskur.gov.tr adresinden “İş arayan” başlığı altında “Kurs Arama” linkini seçiniz.
 
Mesleki Eğitim Kursları
 
Mesleki Eğitim Kursları

- Kursa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
- Bu kurs için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.
- Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız kursa katılamazsınız.
- Kursa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa kurs süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, kursla ilişiğiniz kesilir.
- Durumları kursu takibe elverişli olmadığı için ilişiği kesilenler, devam ederken kursun iptal edilmesinden dolayı mezun olamayanlar ile hastalık hali, askerlik, tutukluluk, hamilelik/doğum, işe giriş ve kursa devamı engelleyebilecek ikametgah değişikliği, doğal afetler, eğitim esnasındaki iş kazası nedenleri dışında mazeretsiz olarak kurstan ayrılan kursiyerler 24 ay geçmeden herhangi bir kurs veya programdan yararlandırılmaz.
- Devam ettiğiniz her bir kurs günü için istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 35,00 TL, istihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarında 25,00 TL, sanayi sektöründeki istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 45,00 TL, geleneksel meslekler kapsamında düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 35 TL ve hükümlüler için düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 20,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
- İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız kursa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez. (Hak ettiğiniz kadar işsizlik ödeneğini ve kursa katıldığınız her gün için istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 35,00 TL, istihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarında 25,00 TL, sanayi sektöründeki istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 45,00 TL, geleneksel meslekler kapsamında düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 35 TL ve hükümlüler için düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 20,00 TL almaya devam edersiniz.)
- Kursa başlamadan önce kuralları bildiğinize ve kurallara uyacağınıza dair “Taahhütname” imzalamanız gerekmektedir.
Doğru mesleği seçtiğinizden emin olunuz! Kursa katılmanız halinde; aynı meslekte hiçbir zaman, farklı meslekte ise 6 ay geçmeden hiçbir şekilde başka bir kursa katılamazsınız.
- Kurslardan mezun olan kişiler aynı meslekte olmak kaydıyla İşbaşı Eğitim Programlarına devam edebilirler. Bu durumda, Kurs ve İşbaşı Eğitim (staj) Programlarının toplam süresi fiili olarak yüz altmış günü geçemez.
- İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız kursu bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
- Program süresi boyunca “iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
- Kurs sonunda yapılacak olan sınavlarda başarılı olmanız halinde MYK belgesi veya MEB onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilir.
İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarından Randevu alabilirsiniz
İŞKUR’un sunduğu İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr adresinden “İş Arayan” olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda, aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek randevu alabilirsiniz:
- Online İşlemler
- İş ve Meslek Danışmanlığı
- Randevu Talebinde Bulunma

 

Eskişehir Web Tasarım